Eyyüp SAĞIR tarafından 2000 yılında temelleri atılan Melsa inşaat; benimsediği kusursuz kalite ve müşteri memnuniyeti ilkesi, 22 yıla yaklaşan deneyimi ve gerçekleştirdiği projeler ile Hatay’ın ve bölgenin en güvenilir firmalarından biri olmuştur.

Melsa inşaatın kurucusu Eyyüp SAĞIR,

1999- 2014 yıllarında Karaağaç Belediyesi meclis üyeliği yapmıştır.

2000 yılında Melsa inşaatı kurmuştur.

2014 yılında Zeysen Demir grup pazarlama şirketini kurmuş olup halen hizmet vermektedir.

2014-2019 yıllarında Karaağaç Spor kulübü başkanlığı yapmıştır.

2018 yılında Hatay ilinde Kurumlar vergi rekortmenleri listesinde ilk 30’a girmiştir.

2019 yılında Arsuz ilçesi, Arsuz belediye meclis üyesi olarak seçilmiş olup halen görev yapmaktadır.

2022 yılında Bölgede tam donanımlı birkaç anaokulundan biri olan Mavi Çocuk Akademi’nin yeni sahibi oldu.

Melsa İnşaat, 22 yıldan beri faaliyet gösterdiği inşaat sektöründe yılların verdiği tecrübe ve birikimle her geçen yıl daha yeni hizmetleri ile faaliyetlerine devam ediyor. Konut ihtiyaçlarının karşılanmasının ötesinde bireylerin isteklerine ve çağın yeniliklerine uygun çalışmaları ile beklenenlerin üstünde hizmet vererek maksimum düzeyde memnuniyeti ilke edinmiştir. Huzur, konfor, estetik ve kalite gibi bileşenleri ile ideal yapılar yaparak farkını ortaya koymaktadır.

Başarının en önemli faktörü olarak gördüğü insan gücüne yatırım yapmaya devam edip, sağlam adımlarla büyümeye devam etmektedir. Melsa İnşaat; insan, yaşam ve doğa odaklı iş anlayışı ile insanların riskli yapılardan kurtulması, daha rahat, daha konforlu ve daha yüksek yaşam standartlarına sahip konutlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla çalışmaktadır. Bugüne kadar yüzlerce aile Melsa İnşaat kalitesini tercih ederek, Hatay’ın prestijli bölgelerinde modern mimarinin doğa ile bütünleştiği projelerde ev sahibi oldular. Melsa İnşaat, tüm tecrübelerini beklentilerle birleştirerek geleceği şekillendirmeye ve hayata değer katan projeler üretmeye devam edecek.

 Bugüne kadar yüzlerce projede yer almış, en iyi şekilde tamamlamayıp zamanında teslim etmiştir.